Predstavujeme vám: CK Jednodenne výlety

CK jednodenné výlety

Určite ste si, vážení návštevníci portálu nášho portálu, všimli, že okrem ponuky firiem a ich služieb snažíme sa vám priblížiť i krásu historických a architektonických pamiatok, inšpirovať vás k ich návšteve. Aby sme neboli len takí domasedi, aktívne pre vás vyhľadávame atraktívne destinácie i na čarovnej Morave a Dolnom Rakúsku. Dovolíme si vám s radosťou oznámiť, že sme nadviazali spoluprácu s partnerom, ktorý naše virtuálne výlety premení na realitu. 

Perla v Cvernovke

alexisPred niekoľkými mesiacmi som sa na stránkach obľúbeného mesačníka o bývaní s úžasom dozvedela o existencii architektonickej perly medzi kníhkupectvami, ktorá sa nachádza svete div sa na Slovensku, v priestoroch bývalého skladu bratislavskej cvernovky na Košickej ulici. Kníhkupectvo Alexis, ktoré úspešne funguje už od roku 2007, tu našlo svoj domov po presťahovaní sa z už nevyhovujúcich priestorov na Kapucínskej ulici.

Premeny Malaciek - Tesco

TescoPred pár dňami prebehla správa na nete o tom, aké budú v novom nákupnom centre v Malackách ochodné značky. Neprinášame Vám overené informácie kto ale ako sa mení prostredie okolo. Nebude dlho trvať a všetci budeme dnešný stav brať ako bežnú vec a málo kto si spomenie nato ako to tam vyzeralo len pred rokom. Zabudneme že dnešné Tesco stojí na mieste bývalých nábytkárskych závodov, ktoré davali prácu mnohým nielen Malačanom, ale ľuďom zo širokého okolia. Starší si pomínajú na výrobky ktoré sa tam vyrábali .... 

Na bicykli na zámok


cyklomost BRATISLAVA – Cyklomost medzi Devínskou Novou Vsou a rakúskou obcou Schlosshof bude môcť verejnosť využívať už v auguste, Bratislavský kraj pripravuje počas leta aj sprievodné podujatia. V súčasnosti Bratislavský kraj čaká na právoplatnosť rozhodnutia o predčasnom užívaní stavby.Do právoplatného ukončenia konania sa stále jedná o stavenisko a z dôvodu bezproblémového priebehu konania je nepovolaným osobám vstup na most ZAKÁZANÝ. 

Highway to HEAVEN

harley Keď sa po vzore vydarenej televíznej relácie vydáte vo štvorici a možno len tak romanticky vo dvojici po Slovensku a hlavne po Záhorí, nechajte sa zviesť rovno z Malaciek do Sekúl do vynoveného podniku osvedčenej značky Harley caffe& restaurant. Napriek drsnému názvu všetkých záujemcov o nebíčko v papuľke privíta štýlový interiér vyzdobený nástennou maľbou pôvabnej sporo odetej motorkárky- ak sa dotknete jej majstrovsky vyobrazených oblín určite sa do Harley caffe ešte vrátite - ktorý je  prepojený s kvetinami vyzdobenou  zastrešenou terasou.

Doba ľadová v Skalici

piratiKeď sa zíde dobrý nápad a šikovné ruky neraz sa podarí všeličo, i premeniť detské sny na skutočnosť. Kreatívne pracovníčky TIK-u Skalica a majiteľ reštaurácie Ledovňa spojili svoje sily s šikovnými rukami skalických detí z výtvarného odboru ZUŠ a pripravili pre malých návštevníkov Skalice úžasné dobrodružstvo v originálnej Pirátskej jaskyni. Neobvyklý zážitok s príchuťou doby ľadovej vás čaká v blízkosti skalickej Ledovne, tu v tajomnom podzemí, za ťažkou kovanou bránou číhajú strašidelný pirátsky kapitán Hák, morské potvory a príšery z hlbín, krásne morské víly i dávno potopené lode a ich nesmierne poklady.

S bunkrom v zákryte

 bunkerHistória je to, čo nás všetkých spája. Treba si ju vážiť a hlavne poučiť sa. V poslednej dobe sa znova začínajú objavovať  overené správy o odvážnych činoch hŕstky ludí, ktorí idú príkladom pre nás všetkých i v dobe krízy a nezáujmu. Pár takýchto ludí bez nároku na honorár objavili, vyčistili a opravily časť opevnenia Bratislavy a nezostali pri jednom ale postupne sa táto činnosť rozširuje  a vďaka podpore najbližších ale i ludí ktorý môžu niečo zmeniť zo svojho postu takúto činnosť podporujú i na ďaľšie objekty našej nie dávnej minulosti z pohľadu plynutia času.

Pozvánka na nočnú výpravu s chuťou zázvorníka

Mlyn PilárikovýchSpomínate si na rozkošnú rozprávkovú sériu Zdenka Trošku s názvom Princezná z mlyna? Aj vy ste sa zamilovali do roztomilých mlynských strašidielok a očarilo vás prostredie starobylého mlyna s jeho dômyselne zostavenými zložitými súkoliami ? Ste zvedaví, ako vlastne vyzerá cesta obilného zrniečka cez mlyn a koľko času námahy a poctivej mlynárskej práce stojí než si vy môžete pochutnať napr. na skvelých zázvorníčkoch?